ANALITYK STAWIA SOBIE ZA CEL 8.100 DOLARÓW JAKO BITCOIN NURKOWANIE PONIŻEJ POZIOMU WSPARCIA CRUICIAL.

Bitcoin jest na skraju unieważnienia krytycznego byczego wzoru technicznego.
Analogia ta pojawiła się po tym, jak kryptokur waluta złamała się poniżej poziomu obsługi wzorca.
Wybitny analityk widzi ostatni ruch w dół, aby rozszerzyć się w kierunku 200-dniowej średniej kroczącej Bitcoin’a.
Aż do poniedziałku rano, Bitcoin miał duże prawdopodobieństwo kontynuowania trendu byka w kierunku 11,800 dolarów. Ale sentyment się odwrócił po ostrym kroku w dół.

Kryptokur waluta spadła o 2,26% do 9 114 dolarów we wczesnych godzinach porannych, co wskazuje na większe straty, ponieważ unieważniło krytyczny byczy wzór techniczny zwany Trójkątem Wznoszącym. W porównaniu z pierwotnym celem wzrostu do 11 800 dolarów, Bitcoin przełamał się poniżej wsparcia Trójkąt.

Bitcoin, kryptokur waluta, btcusd, btcusdt, xbtusd, krypto

Wykres cen Bitcoin z TradingView.com przedstawiający unieważnienie Trójkątów Wznoszących. Źródło: TradingView.com

Awarie w trójkącie wznoszącym prowadzą zazwyczaj do tego, że cena składnika aktywów jest tak niska, jak wysokość formacji. W obecnym scenariuszu, maksymalna wysokość trójkąta wynosi prawie 1800 dolarów. To z grubsza stawia Bitcoin’a na minusie w stosunku do 7,500 dolarów po jego niedźwiedzim posunięciu.

WIĘCEJ POWODÓW DO BYCIA NIEDŹWIEDZIĄ

Wybitny analityk rynku krypto walutowego podkreślił szereg powodów, dla których Bitcoin mógł kontynuować swój upadek po przełamaniu poziomu wsparcia dla Trójkątów Wznoszących.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Pseudonimowy handlarz zauważył, że „diagonalne wsparcie zamieniło się w opór“, a próba złamania Bitcoin’a ponad nim ponownie została odrzucona. W międzyczasie, negatywny ruch krypto walutowy spowodował, że jego cena spadła poniżej 50-cio dniowej średniej kroczącej, długoletniego piętra cenowego.

bitcoin, kryptokur waluta, btcusd, btcusdt, xbtusd, krypto
BTCUSD łamie niedźwiedzie na krytycznych poziomach wsparcia. Źródło: CryptoHamster, TradingView.com

„50-dniowa średnia krocząca trzymana do tej pory“, skomentował analityk przed załamaniem. „Jeśli ta korekta będzie kontynuowana, 100- i 200-dniowa średnia krocząca może być uznana za kolejne poziomy wsparcia“.
200-dniowa średnia krocząca Bitcoin’a spada blisko $8,100.

ZŁE PODSTAWY BITCOIN’A
Niedźwiedzi technicy również wzięli swoje wskazówki z nurkowań na amerykańskiej giełdzie.
Straty Bitcoin’a prawie dorównały tym odnotowanym w S&P 500. Krypto waluta odwróciła swój trend wzrostowy po przetestowaniu 9.481 dolarów w niedzielę, mniej więcej w tym samym czasie, kiedy kontrakty futures powiązane z S&P 500 otworzyły się negatywnie, obecnie spadły o 1,21 procent według danych z przedrynków CNBC.

bitcoin, kryptokur waluta, btcusd, btcusdt, xbtusd, crypto
Mini wykres S&P 500 z TradingView pokazujący jego śróddzienne zanurzenie. Źródło: TradingView.com

Niedźwiedzie ruchy wskazują na słabsze otwarcie amerykańskich zapasów w poniedziałek. Analitycy uważają, że jest to spowodowane obawami inwestorów przed drugą falą infekcji wirusowych wśród ponownie otwierającej się gospodarki.
„Być może trzeba będzie zrobić sobie przerwę, bo uczucia stały się zbyt bycze“ – powiedział w poniedziałek w nocie Ed Yardeni Research prezes i główny strateg inwestycyjny Yardeni Research.

„Teraz, gdy ma miejsce ponowne otwarcie, istnieje obawa, że wyniki nie będą optymalne: mniej społeczny dystans wywołujący drugą falę wirusa, a następnie kolejna runda blokad.“

Bitcoin podąża za S&P 500 w swoich stratach, a następnie odzyskuje siły od marca 2020. Niemniej jednak, w związku z niedźwiedzimi prognozami dotyczącymi amerykańskich zapasów, krypto waluta również ryzykuje głębszą korektę minusów.